Wednesday, January 25, 2012

Postřehy z rozhovorů

Jasně =D jsem v matchingu jenom pár dnů, zatím bez úspěchu, tudíž nejsem osoba, která může někomu radit takhle to udělej a takhle ne! A ani se o to nechci pokoušet! Jen bych ráda předala dál pár postřehů a tipů, který jsem vypozorovala během fáze matching (většinou tím, že jsem udělala nějakou botu =D). Vzpomínám si totiž, že já osobně jsem byla vděčná, za každou informaci, kterou jsem na blogu našla. 


Emails
Asi jako nejdůležitější bych napsala, že je potřeba kontrolovat nejenom mailovou schránku, ale taky au pair room. Ono to asi každej dělá automaticky, ale jen pro info, že mi ze tří rodin, který o mě projevily zájem přišlo na mail upozornění jen jedno! Dále co se mailu týče, kontrolujte spam! Jo, možná jsem to někde četla, že mi tam maily od rodin můžou spadnout, ale stejně rychle jako jsem to přečetla, jsem to zase rychle zapomněla =D. A když teď poslední dny tak hypnotizuju mail, všimla jsem si, že mám ve spamu nějakou poštu, s klídkem to otevřu a tam na mě vybafne starej email od HM z Texasu, hodně dlouhej i s přiloženou fotkou! A taky mě tam spadnul mail od rodiny se šesti dětma. Z toho samozřejmě vyplývá, že jsem vypadala jako blbka, co neumí odpovědět na email =D. Never mind ...


Mobil vs Skype
Výhody i nevýhody má každej z nich. Na skypu je možnost vidět toho druhýho, je to jednodušší a řekla bych i přirozenější. Záleží to ale taky na tom, jakou má internet zrovna náladu. Když jsem kupříkladu mluvila s Ashley (HM Atlanta), spoustu slov mi prostě vypadlo, protože je "sežral" Skype. Jak u mě, tak u ní. 
Když se s rodinou kontaktujete přes mobil,je to mnohem těžší, ale můžete mít "tahák" nebo aspoň v bodech napsanou nápovědu. Nechci tím nikoho podporovat v podvádění, protože špatná angličtina se projeví tak jako tak, ale jde spíš o to, že někdo (čtěte JÁ) může být nervózní s prominutím jako prase a zapomene i vlastní jméno! Kupříkladu moje trapná story o tom, jak HM pořád mluvila něco o daních a já se vůbec nechytala o čem že to kruci mluví?! Ehmm ... já tupoun si totiž neuvědomila souvislost: daně (taxes) vs stát Texas =D =D =D 


AuPairRoom
Ohledně AuPair room jsem zjistila, že jakmile mám v Current Interviews dvě rodiny, nejsem viditelná pro ostatní. Když jedna spadne do Past, zase jsem viditelná. Nevím, jestli je to fakt pravda, ale u mě to tak funguje. Když rodina spadne po 72 hodinách do Past, můžou dát vědět AuPairCare, že stále zvažují match, a oni je zase přesunou do Current. 


Otázky
Rodiny vás samozřejmě zahrnou milionem otázek, ale jelikož se jich spousta pořád opakuje, dá se na ně připravit. Níže teda uvádím pár příkladů (omluvte prosím gramatické chyby =)


Why do you want to be an au pair? What is the most challenge when you caring for children? Why do you like children? What activities did you do with children? How much time did you spend with children alone? What do you expect from the program? What do you do in your free time? What would you like to do in your free time in the United States? What would you like to study in the United States? How should your ideal American host family be like? Do you have a boyfriend? What whould you do if children were crying? Have you ever lived far away from home?


Dále se vás taky budou ptát na otázky ohledně řízení auta. Můžou se vás ale taky zeptat "Tell me about your driving experiences ..." a budou očekávat, že jim povíte všechno od barvy bot, ve kterých řídíte až po značku auta vašich rodičů =D ... můžete si proto připravit povídání dopředu a použít odpovědi na některé z těchto otázek: 

When did you receive your license?
Do you own a car?
Does your family own a car?
Have you ever driven alone in a car? How often do you do this?
Have you driven with friends?
What kind of cars have you driven?
Have you ever driven a “minivan” or “van” or “SUV” type of car?
Do you usually drive an automatic transmission or manual transmission?
Have you ever driven a manual transmission (“Stick shift”) car?
What is the furthest distance you have ever driven?
What are the usual speed limits on the roads you drive on?
What kind of bad weather have you driven in? (snow? heavy rain?)
Have you ever driven on icy roads?
Have you ever used a GPS navigation system?
At home, when you need to figure out how to drive somewhere, how do you get directions?
Have you ever gotten lost while driving? If so, what did you do?
Have you ever been on a road trip (a driving trip to someplace far away) with a friend?
Have you driven at night?
How often do you drive at night?
In your experience, how is driving at nighttime different from driving during the daytime?
Have you ever driven with children in the car?
Is it typical, or the law, in your country to use seatbelts?
How often do you wear a seatbelt when driving?
Do passengers in your car wear seatbelts?
What do you do if a passenger in your car does not want to wear a seatbelt?
Is it typical in your country/town to use “car seats” (baby and child restraint seats) for children?
Have you ever put a child in a car seat?
What would you do if you were driving with a child and the child unbuckled its seatbelt or got out of the child car seat?
Is it illegal in your country to drink alcohol and drive a car?Je to vyčerpávající seznam otázek, kterej jedna rodina pokládá svým kandidátkám. Nalezeno na blogu pro host families (http://aupairmom.com/). Na stránkách můžete najít spoustu dalších informací, které se můžou hodit =)

Nooo, na víc si teď asi nevzpomenu ... možná tak na to, že je hloupý, že vám všude doporučujou ptát se na děti a děti vaši host family jsou mimina, jejichž jedinou činností a zájmem je spánek, jídlo a kadění do plíny. Na co se pak má člověk ptát? =D

No comments:

Post a Comment