Thursday, March 08, 2012

New York I LOVE YOU!

Jo, je to stokrát ohraná věta, ale přesto ... když stojíte na Times Square, v jedné ruce hot dog, v druhé foťák, třetí rukou si chytáte oči, který vám padají z důlků, cítíte připálený kdovíco, vidíte polonahýho kovboje a doslova milion lidí proplouvajících ve stejným transu kolem vás ... nejde říct nic jinýho než New York, I love you!

Nejde jenom o Times Square. Zamilovala jsem si tu architekturu, ty obrovský semafory, žlutý taxi, spěchající kolemjdoucí, ÚŽASNÝ obchody ... i když jedna věc mě neskutečně vadí, a to otravný (většinou) chlapy, který se vám na každým rohu vnucujou s nějaký výletem/nabídkou/show nebo se vám snaží namluvit, že je NUTNOST koupit si vstupenku na Empire State Building za asi 50 dolarů přímo u nich, dokonce mají nějaký visačky a stejný oranžový vestičky, grrrrrr (regular vstup je 22$)!!!!!. A co nechápu je, že se s nima ty holky baví? Otravovači se jich zeptají odkud jsou a oni se s nima pomalu dávají do řeči =D Asi jsem z Prahy dobře vytrénovaná =)
Ale pěkně popořádku ...

Účastním se Infant programu, kde je nás ve skupince jenom 13 (na celým Orientation je pfff tipuju tak 80 holek + jeden kluk), takže přístup je mnohem osobnější, máme vlastní jmenovky a ty nejlepší lektorky na světě! =) Nevím, jak bych to bez nich vydržela. Je to jako ... ufff ... představte si, že jste nevyspaní, protože jste se ještě pořádně neadaptovali na americkej čas, představte si, že v 6 hodin ráno vás budí telefonem na pokoji (otravnější zvuk jsem snad nikdy neslyšela), představte si, že jste na školení od 8 ráno do 5 večer (samozřejmě nějaký pauzy a oběd), představte si, že jste ve skupině jediná Češka a musíte se stále soustředit na angličtinu, protože to, co nás tu učí je občas fakt důležitý (někdy míň =). Ano, občas je to nuda, občas si připadám, že mi hlava seskočí z krku a plácne sebou na zem. Ale na druhou stranu, kdy má člověk možnost sedět u stolu a po levé ruce mít holčinu z Jižní Afriky, po pravé ruce holčinu z Paraguaye, přes sebou slečnu ze Švédska ... prostě, z téhle stránky je to super, i když jim občas nerozumíte a oni nerozumí vám =D
Náš revír se jmenuje "Baby Land", každá máme svoje mimčo (panenku), která je z "LaLaWorld" =)) To je podle Barbary (naše lektorka) svět, kde jsou všechny mimina hodný, nepláčou, nekadí a nezlobí =) Realita je samozřejmě jiná =) Školení nám prokládají zábavnýma scénkama, aktivitama, historkama ... jednou se u té historky popadáte za břicho, jindy skoro skoro brečíte ... někdy nás "týrají" a nutí nás mluvit, i když nevíme jak a co říct ...

Výlet do New Yorku ... spousta z vás asi slyšela, že to stojí za prd. Na to, že jim vyplácnete 42$ toho bude málo. Ale já byla za to málo spokojená. Výlet je víceméně bus tour, kde vám průvodce vykládá a ukazuje zajímavosti v New Yorku. Společná fotka s výhledem na Sochu Svobody, půl hodiny na jídlo, půl hodiny na Times Square. Naštěstí průvodce byl suprovej a vtipnej, počasí bylo chladný, ale jinak hezký. Naneštěstí zůstala moje karta do foťáku pěkně v teple na pokoji =((( Prostě si představte, že se před váma otevře překrásnej výhled na Manhattan, pomalu zapadající sluníčko, nádhera ... skoro si zlomíte nehty, jak rychle se snažíte vytáhnout z kabelky foták a stihnout to, než autobus odjede dál ... a najednou vám ten blbej foták řekne, že nemáte kartu! ... Bylo to k pláči. Každopádně, já jsem s výletem byla spokojená. Kdovíkdy se tam zase podívám =)
To jsem si říkala dneska odpoledne ...
Na školení jsme rozdělení do barevných týmů a každej tým sbírá body za aktivní/odvážný/zajímavý odpovědi.  Vítězové prej získávají spešl cenu.
Dneska odpoledne si Barbara zavolala cca 6 ledí z našeho baby týmu, který šly na chodbu a najednou začaly radostně ječet. Později jsme se dozvěděli, že holky byly vylosovaný z našeho týmu a za odměnu pojedou na další výlet do New Yorku, kde budou mít pár hodin volej rozchod! Jo, trochu mě to štvalo, že já nemám žádný aspoň trochu hezký fotky a pojedu tak maximálně do nákupního centra ...
To se tak domluvíme s Erikou (spolubydlící ze Švédska), že pojedeme do nákupního centra (baby tým dnes končil malinko dřív), vyjdeme před hotel, kde stojí více minibusů ... v jednom z busů stojí Barbara a mává na nás ... a my "No, we are not going" smutně kroutíme hlavou, že nejedeme ... a ona stále mává, jdeme blíž a dostaneme překrásnou otázku, jestli chceme jet do New Yorku s nima, že jsou volný místa!!! Myslím, že jsem začala skákat a křičet radostí =D =D Zadarmo, několihahodinový rozchod, karta ve foťáku? =D woooow =) Kdybysme se zdržely jen o chviličku třeba ve výtahu, v pokoji, kdekoliv ... =D jedeme tak leda do mólu =D
První místo, kam naše mezinárodní skupinka zamířila bylo Empire State Building. Bylo to nádherný? Yeees! Potom zpátky na Times Square, projít nějaký obchody, vyfotit se na všech místech ... =)

Ohh, ten článek nějak narostl =D a mnoho a mnoho věcí jsem zapomněla zmínit, ale teď už jsem opravdu ale opravdu mega unavená! Dnešní den byl náročnej ... několik hodin trénink první pomoci dětem, dýchání z úst do úst ... potom masáž miminek ... jéééé. =)
Přikládám pár fotek, více pak dodám do galerie, která je ještě ve výstavbě =)
můj drobeček =)

ňaminky k obědu - slavíme St. Patrick's Day

výhled z Empire State Building

vyfotit se nahoře je pořádná fuška =D mě  se to očividně nepovedlo ...

můj pálivej hot dog

kterým směrem?

bez fotky na schodech nemůžete odjet =)

1 comment:

  1. Ahoj kóčo, to je fofr to je fofr, já vím, že máš hlavu jak pátrací balón, ale je to přesně to co si si přála, tak jen vesele pokračuj.
    Tady vše v pohodě a při starém, šéf nám odjel do Singapuru na ten golf, tak uvidíme jak uspěje, držím pěsti aby vyhrál a vytřel všem zrak.
    Mony všichni Tě moc pozdravujou a já vzpomínám
    Kalinka

    ReplyDelete