Monday, March 12, 2012

Příjezd do rodinky a první dny v Ohiu

Náš baby program je o jeden den delší než normální, tudíž jsem z New Yorku odlítala až v pátek. Školení bylo poslední den víceméně jen zopakování toho, co jsme se všechno naučili. A že toho bylo dost. Několikahodinový trénink dýchání z úst do úst, první pomoc, masáž miminek, a další a další. Dostali jsme certifikát, poslední oběd, poslední loučení a hurá na letiště. Tam jsme dorazili nějak kolem 12 hod. a můj let směr Cincinnati byl v 16:00. Takže jsem seděla a čekala a čekala, až jsem si všimla, že můj let má zpoždění ... napřed půl hodiny, potom hodinu, nakonec hodinu a půl. Myslím, že jsem chvilku i usnula, ale bylo to šílený. Všechny ostatní holky už mezitím odletěly a já zůstala poslední. V tu chvíli jsem cítila tu realitu, kdy pochopíte, že od teď už je to jenom a jenom na vás. Jestli jsem byla nervózní? Ano, hodně. Nevíte, co máte očekávat. Nevíte, jestli máte rodinku obejmout nebo podat ruku ... Jestli budou opravdu takový, jaký očekáváte.
Letadlo, kterým jsem letěla, bylo mrňavoučký! Jedna řada po pravé straně a dvě řady po levé straně!! Docela to s náma i házelo, ale nakonec jsem to ve zdraví přežila a vystoupila v Ohiu/Kentucky (letiště je totiž správně v Kentucky). Přivítala jsem se rodinkou i babičkou a jeli jsme na večeři na sýrový a čokoládový fondue. Výýýborný! Domů jsme dojeli až někdy kolem 10 - 11 večer. Padla jsem do postele a byla mrtvá!

Ráno jsem zůstala doma sama, protože HD musel do práce a HM a děti jeli odvést babču na letiště. Hodně dlouho jsem jenom seděla v obýváku a kochala se výhledem. Dům je nádhernej, ve venkovským starobylým stylu, kterej mám strašně ráda. V obýváku je spousta velkých oken a dveře na dřevěnou terasu za kterou je jezero, výběh pro koně, stodola ... Překrásný!!! Ještě jsem neměla čas to vyfotit, ale je to prostě nádhera! Mám vlastní pokoj a koupelnu. Obojí je situovaný v suterénu, takže bohužel nemám okna a výhled a v zimě tu bude pěkná kosa. Na druhou stranu mám docela soukromí. Vedle mýho pokoje je hodně stylová herna s kulečníkem, šipkama, ... a potom ještě místnost s domácím kinem. =)

Když se HM s dětma vrátila, vrhly jsem se na můj rozvrh práce a taky mě provedla domem. Pracovat budu normálně od pondělí do pátku (ve středu jenom půl dne), víkendy volný (občas babysitting, když budou chtít rodiče na rande =) kterej budu mít extra placenej). Jinak ráno odvést děti do školy, odpoledne je vyzvednout a celej den mám na starosti malou.
Mám už taky za sebou jízdu v autě (poprvé jsem řídila s automatem a miluju ho!) do školy a zpátky. Pro zatím budu používat jednodušší trochu delší cestu, protože si netroufám na 4 a více proudý silnice. Dneska jsem řídila znovu, když jsme jeli nakupovat do Target (něco jako Tesco =D). Aaaaawesome! Mají tolik suprových značek, který neznám, za dobrý ceny. Asi každej slyšel, že v Americe je všechno obrovský ... a opravdu je =D ! Obyčejný balení šamponu nebo zubní pasty je mega!! A jejich cestovní velikosti se tak trochu blíží těm našim =D ... Já jsem si potřebovala dokoupit něco málo věciček, který jsem ani neplatila, protože mi bylo řečeno, že když jedu s nima, tak mi to platí oni. Já si prý mám platit jenom "fun" věci =) Což je sice super, ale já na to fakt nejsem zvyklá, takže jsme měli chtipnou scénu u poklady ...=)
Dopoledne jsme měli rodinnej brunch (jak americké =D) s palačinkama a milionem druhů sirupů ... mňamii! Odpoledne zase rodinnej piknik z KFC u jezera ... budu muset brzo navštívit tu posilovnu! =) Ale bylo to moc hezký! Poprvé jsem se byla kouknout na koně a taky řádila na čtyřkolce, hrála na schovávanou s dětma a potom usínala u 3D pohádky! Nááročnej den!
Zítra začínám lehce naostro, rodiče jsou v práci, bývalá au pair odjela dřív, než jsem stihla dorazit, takže budu mít malou na starosti už celej den, velký děcka nejdou do školy a budou mi pomáhat. Jsou to zlatíčka a zatím vypadají, že jsou skvěle vychovaný. I když dokážou udělat šílenej bordel, umí si ho po sobě tak uklidit. Rodiče jsou taky suprový! Takže to zatím vypadá docela hezky všechno =) V úterý čekáme na návštěvu moji koordinátorku. A v pátek odjíždíme na dovču ... nevím kam a nevím na jak dlouho, protože je to překvapení!   Ale předpokládám, že mi to budou muset říct, abych si mohla zabalit. Zatím mi jen řekli, že tam bude teplo ... takže fakt nevím =D a Bahamy to nejsou (tam chtěli děti). Předtím jsme mluvili o nějakým velkým aquaparku, tak se nechám překvapit, plavky jsme si sbalila =)

Je to šílený ... všechno utíká tak rychle! Je už po půlnoci a ráno vstávám brzo, takže nemám ani čas napsat více srozumitelnej článek!! Přikládám pár fotek =) Papapa!

magnetická mapa USA, kde si budu zaznamenávat, kde všude jsem byla =)


pokojík

dárky od rodiny =) (knížky o fotografování Grand Canyonu)
na čtvrťácích jsou občas vyražené obrázky států USA ... začínám je sbírat =)

8 comments:

 1. miluju tvoji postel!!!!!!!!!!!!!!! áááááááááááááá
  :) jinak zní to skvěle, strašně gratuluju a přeji ti, aby to bylo stále tak úžasný ;)

  ReplyDelete
 2. Musím se přidat ke chváli postele, máš to tam opravdu moc hezké. Doufám že budu mít taky takovou:-).

  ReplyDelete
 3. Tvoje postel je uuuzasna!!! Taky chci takovou :D POkojik vypada velikej a magneticka mapa je skvelej napad!
  Preji hodne stesti a gratuluji k super rodince, uricte si svuj rok s nimi uzijes ;)

  ReplyDelete
 4. Ahojky kóčo, no postel máš suprááááckou - to se to určitě chrupe. Tak ať je to poráde tak fainové a jsou všichni milý. Tak si užij dovču, po tom všem maratonu si ji zasloužíš.
  Měj se krásně Kalinka

  ReplyDelete
 5. Teda, ten pokoj je naprosto párádní!!! :-) Jsem ráda, že se máš hezky, snad to tak bude i nadále!

  ReplyDelete
 6. teda ta postel je skvelaaaaaa! pokojik se mi moc libi, taky hlavne to zrcadlo v koupelne :)moc se mi takovy styl libi.:)

  ReplyDelete
 7. Děkuji děkuji =) postel je čuprová, ale ve srovnání s postelí, kterou mají rodiče je to velkej loooooser =D !!!

  ReplyDelete
 8. Máš to tam takový krásně útulný, ten koberec, ta barva stěn.. No a ta posteeeeeeeeeeeel :D Přidávám se k fanklubu!!! :)) A jak řekla Danuš, magnetická mapa je skvělej nápad :) Doufám, že ti tam místa budou jen přibývat :))

  ReplyDelete