Thursday, March 15, 2012

První pracovní dny

Po odpočinkové neděli nastoupilo pondělí, což znamenalo první pracovní den. Velký děťátka zůstaly doma, aby mi pomohly, a taky abych je nemusela vést do školy, protože po jednom vyzkoušení si půlhodinovou cestu fakt nepamatuju dost na to, abych si troufla jet sama. Nevím, jestli jsem se o tom zmiňovala v minulým článku, ale každopádně prozatím budu jezdit "zadní" cestou, která je sice trošku delší, ale jsou na ní myslím tak maximálně 4 pruhy v jednom směru =D Ta druhá a kratší cesta je prý více rušnější ... haha. Tu zadní trasu jsem si zamilovala =) Jezdím kolem překrásných baráčků, přes kopečky, který, když vezmete hodně rychle, tak si připadáte jako na horské dráze (děcka to zbožnujou =D), kolem strašidelnýho kukuřičnýho pole s vypáleným barákem ... doufám, že někdy budu mít čas někde zastavit a něco z toho vyfotit =) Ale jelikož tady skoro nevedou chodníky a parknout to u nějaký příjezdový cesty = na soukromým pozemku = v zemi, kde maj všichni doma pušku = v zemi, kde mají obyvatelé právo vystřelit na vás za neoprávněné vniknutí na jejich pozemek = to tu fotku radši oželím než mít kulku v zádech =D Projíždím taky jedním úžasným historickým městečkem, kde plánuju brzo zaparkovat a projít si to tam! =)

Zpátky k pondělí =) Děti teda zůstaly doma a dostaly spoustu úkolů, který musely splnit. Jsou strašně dobře vychovaný, takže když jsem jim uprostřed hry připomněla, že musí udělat to a to, tak to bez odmlouvání udělaly. Možná se to třeba změní, protože přece jenom jsem teď "nová" a pořád trošku cizí =) I když si tak občas vůbec nepřipadám =) jdeme někam a mladá mě sama od sebe chytí za ruku, to je hrozně hezký =) Je to takovej mazel =) A mladej je snad nejslušnější dítě, který jsem kdy potkala!! Zbožnuju, jak se vždycky nějak tajně snaží dostat ke sladkostem =D Jednou jsem ho načapala s hrstí plnou Skittlesek a on mě sprachsprostě uplatil půl hrstí a zdrhnul =D (btw. mají tady skittles s exotickou příchutí mnáááám!!!!) Občas řešíme nějakej problém jak udělat to a to ... a oni přijdou s naprosto geniálním řešením!
Dneska jsem je už vezla do a ze školy sama, během cesty kouknu do zpětnýho zrcátka ... mladej s mladou sedí úplně v zadu opření hlavama o sebe a nahlas si čtou český pohádky, který jsem jim přivezla, a malá si spokojeně hraje s hračkou v sedačce =) Krásnej den, sluníčko svítí jako o život, já mám třičko, kraťasy a sandále ... zatím si opravdu nemám na co stěžovat =))))
Občas mě pravda vytáčí ti psi ... to je kapitola sama o sobě! Když se perou ti dva malý ratlíci, ještě se to dá. Ale když se do sebe pustí ty dvě velký telata, to se radši klidím pryč nebo je musím hnát ven ... občas se kolem domu prochází divoký husy, kachny nebo naše kočky a to se ty psiska můžou zbláznit!!!! Ale ať je to jak chce, mám je stejně ráda, i když jsou občas zasviněný jako prase a páchnou jak týden stará ponožka =) Obzvlášť toho velkýho hromotluka, když se na mě koukne těma svýma velkýma očima a svalí se přede mnou na záda na zem a chce podrbat na břichu nebo když mi poslintá čerstvě vypraný tepláky (a to byste se divili, jak takovej maxipes dokáže slintat =D).

Malá je přesně takový happy baby, jaký mi rodiče psali. Občas je nervlá, ale to asi každej, když má hlad nebo chce víc pozornosti =)

Včera u nás byla Jeannie, moje americká koordinátorka, kouknout se, jestli je všechno v pořádku a tak =) Je to v pohodě ženská, která sice vypadá trochu jako chlap, ale koho to zajímá =D Hlavně, když to nebude typ koordinátorky, která se na vás vybodne, když něco člověk potřebuje!

Rodinka hodně často chodí do restaurací na jídlo, protože je to prostě pohodlný (jako cela Amerika, POHODLNOST na prvním místě =D). A já proti tomu samozřejmě nic nenamítám =) Vzali mě do jedné z jejich oblíbené restaurace Cracker Barrel, což je obchod a restarurace ve stylu country v jednom balení =D. Jdete se najíst výýbornýho jídlo a po cestě ven se stavíte koupíte jednu z těch uchvancancujících věcí, který tam prodávají! =) Skvělej nápad =) V obchodě najdete všelicos, hodně věcí podléhá sezóně, takže momentálně Velikonoce a St. Patrick's Day. Mají ale suprový oddělení s "kokinkama". Musím se tam někdy zastavit a něco pokoupit =) Našla jsem nějaký fotky na netu pro představu =)
No ... to je dneska zatím všechno =) Jsem po dnešku zničená, protože jsem se pustila do vaření obědo-večeře, a jelikož pořádně neznám jejich kuchyni a hlavně americký suroviny, koření a všech jejich milion dresingů a nevím čeho všeho ... vylezla jsem po několika hodinácha zpocená z kuchyně ... jídlo jsem přenechala ostatním, protože mě z hladu přešla chuť =D Opravdu obdivuju maminy /tatínky, kteří zvládnou uspokojit hlady řvoucí mimino a ještě zároveň připravit mňakovou véču =D =D palec nahoru, dámy!
A dobrou noc pro mě!

dnešní západ slunce nad jezerem =) mladej chytá ryby, já chytám hezký záběry =)))

maximálně velkej Maximus =D


dva neřádi, co mi věčně koušou ponožky!!! =) (omlouvám se za rozmazanou fotku, ale je skoro nemožný je "normálně" vyfotit =D)

5 comments:

 1. Dekuji moc za clanky, je to super cist. Jsi dukazem ze se najde cas ten clanek napsat! :) Ti vetsi psi jsou nadherni, byla bych hrozne rada za pejska v HF. Ale HF ma kocku!:-X Tak at se ti tam dal dari!!

  ReplyDelete
 2. Rybařící fotka je výborná! Koukám, že se máš krásně, to jsem ráda :-) Držím pěsti, aby to vydrželo!

  ReplyDelete
 3. Hezkej článek, jsem moc ráda, že jsi napsala za pár dní odlétám a tohle je promě jedna z mála věcí která mě dokáže krásně uklidnit a potěšit :-). A jak se tak koukám asi se při výběru rodinky (v USA teda až se tam dostanu) přikloním někam v tvé lokalitě, protože co tak prohlížím fotky je to tam krásný. A vůbec celej ten vesnicko-kovbojskej-historic styl to je něco pro mě :-)Tak at se ti tam daří čím dál líp ....

  ReplyDelete
 4. Mončo zní to čím dál líp, tpo je jen dobře...užívej :)

  ReplyDelete
 5. Od: Andrea
  Těším se na další články a fotky. Ty nejen že krásně fotíš, ale i vtipně píšeš! Pozdravuje tě Kuba. Oba držíme palce! Enjoy!

  ReplyDelete