Wednesday, July 25, 2012

Už zase skáču přes kaluže


aneb o tom, jak jsem místo hlídání pěti dětiček skončila se skoro týdenní dovolenou =)
Ano, nešálí vás zrak ... HM mě totiž pár dní před začátkem minulýho týdne oznámila, že bude mít dovolenou a tím pádem já taky. Jenomže aby to neznělo tak krásně růžově, nevěděla jsem jak to s tím volnem pořádně bude, takže jsem neplánovala žádnej velkej výlet. Jsem totiž zrovna ve fázi šetření na plánovanej road trip Californie/Arizona/Nevada. Letenka je zabookovaná a tramtadadá letí se 28. září a následujících devět dní prosím krásný počasí, děkuji předem! =)
Nehodlala jsem ale zase sedět doma na zadku, takže jsem si každej den sbalila taštičku, foťáček, statívek a vydala se prozkoumávat okolní ohájovskej kraj. Vykoumala jsem jednu věc ... divila jsem se, že tady nemaj normální lesy jako u nás. Tím myslím, že člověk jede autem, vidí hezký místo, zaparkuje na polní cestě a hurá do lesa. Tady tohle nevedou. Za prvé něco jako polní cestu pro nějaký zemědělce nevím nevím ... pole tu sice maj, ale cesty soukromý u domu (u nás asi pozůstatek z komunistickýho JZD). Tady je prosím každej kousek zeleně park. Má to svoje jméno, parkoviště, občas mapu, návštěvnický centrum a lidi, co se o to aspoň trochu staraj. Což pro mě jakožto neznalou okolí je určitě plus, protože si to můžu pěkně vygůglit a jede se.
Nejsem zrovna zkušenej dobrodruh Indiana Jones, ale ani slečinka z města. Nicméně jsem pokaždý skončila špinavá jak čunče, zpocená víc než kdybych běžela maraton, pokousalo mě několik druhů hmyzu a prolezla jsem nesčetně pavučin. Člověk si připadá strašně dobře, když o půl desáté ráno nasedá do auta směr domů z lesa, příjemně unavenej, hladovej a s plnou kartou ve foťáku. Když mám volno, tak se v tuhle dobu někdy teprve probouzím. Jenom mě mrzí, že takovej "park" nemám blíže od baráku. Třeba bych někdy ráno překonala lenost a jela si tam zaběhat. Nejenže je tam alespoň o něco lepší vzduch, krásně to tam voní a cvrlikání kdovíčeho je uklidňující. Ale když se tam tak člověk prochází, ani nemusí mít ten foťák v ruce, kolem-běžící-lidi se na vás usmívaj, zdraví vás, i když vás vidí poprvé a naposled v životě, dají se s váma do řeči a když se člověku poštěstí, tak potká nějaký to polonahatý svalnatý tělo. =)
Po několika týdnech nás tady navštívil mr. déšť ... a já jsem s obrovským nadšením otevřela dveře na zahradu, nedočkavá, až se nadechnu toho čerstvýho chladnýho vzduchu ... a ono ho*no! Vyvalila se na mě nechutná horká vlhká vlna vzduchu, asi jako když otevřete dveře do koupelny po tom, co se tam někdo hodinu rochnil v horské sprše. Směju se sama sobě, když si vzpomenu, jak jsem se bála, že bude v Ohiu zima =D haha Jednou k večeru tady bylo neuvěřitelný horko, zrovna jsem se chystala jít do garáže, kde máme extra lednici, vykoumat něco k večeři. Volá mi HM z práce, že jsou zavření někde ve sklepě, páč tam mají nemalou bouřku a poblíž tornádo, tak jestli jsme v pořádku. U nás doma si to hezky sluníčko pražilo ... Tak si vyjdu do té garáže, vrata otevřený, hrabu se v lednici a otočím se po divným zvuku. Zvednul se z ničeho nic vítr, vyšla jsem si až pod garážový vrata, podívat se na to. A sotva jsem tam došla listí už lítalo, psi začali bláznit a koně pádily jak o život po směru větru kolem domu. Nikdy jsem nic takovýho neviděla. Prostě něco jako tlaková vlna po výbuchu. Otočila jsem se na podpadku a běžela do baráku, a to už venku blázinec, stromy se ohýbaly až zemi, kovovou houpačku to převrátilo jak párátko, já jsem ječela na děcka, ať jdou okamžitě dolů, že se jdeme schovat ke mě do sklepení. Potom se to už naštěstí uklidnilo a byla jenom "normální" bouřka. HF mě večer říkal, že jim to v práci převracelo letadla ... No co by taky člověk čekal, že se z takových hork asi vyklube. Přikládám fotku, jak tady vypadá můj oblíbenej park =D

Jednou jsem se tady vydala lovit západ sluníčka. A protože bylo ještě brzo a horko, nechala jsem fotovýbavu v autě a vyrazila do stínku na moje oblíbený místo jenom s knížkou. A jak jsem tak začtená v úplně jiným světě, protahuju si krční svaly a vidím, že zrovna probíhá překrásnej červenej západ slunce. Sbalila jsem si saky paky a doslova běžela k autu pro foťák. Lidi se na mě dívali jak na zjev z jiné planety =D Všichni mírumilovně seděli a pozorovali tu krásu na obloze, fotili a objímali se ... já tam pobíhala jak splašená zpocená kobyla =D Ale tak nakonec jsem se dočkala aspoň malýho happyendu, našla si svoje místečko a stihla ukořistit nějakou tu fotku. Přisáčkoval se tam ke mně dědula, že jde fotit ze stejnýho místa. Začal se mnou konverzovat o focení a pak z něj vypadlo, že mají v tom parku docela početnej fotoklub, kde se pravidelně scházej, mají soutěže a tak =) Já si tam vedle něj připadala jak troska se svým starým malým chcípákem foťákem =D Jak kdyby si tam on stál v hadrech Versace a já byla oblíknutá ala Huang He fashion =D Ale tak prej tam mají spoustu "normálních" neprofesionálních členů =)
Jeden večer jsem se vrátila domů a našla na terase HM s mamkou od těch dětí, co u nás byly na návštěvě. Namíchaly mě margaritu a měly jsem moc hezkou holčičí chvilku =) Ty ďábelský děti jsem naštěstí nějak vůbec nezažila, protože jsem byla fakt pořád venku.
O víkendu u nás spala Damla a vyrazili jsme na průzkum Daytonu a hipísáckýho městečka Yellow Spring. Dayton byl ... zprvu šílenej, protože jsem nemohli najít parkování v centru, no moje nervy tam s těma jednosměrkama. A potom naneštěstí v místě, kde byl náš cíl byla nějaká akce, kde zpívali černoši. Takže návštěvnost 95% černoši. Nechci se tady vyjadřovat nějak rasisticky, ale prostě to člověk vídí, jaký skupiny se v sobotu večer nacházejí v centru. A to asi takový, že jakmile se začalo trochu šeřit, tak jsme to s Damlou zabalily a prchaly pryč.
Yellow Spring je úplnej opak. Je to hipísácky městečko, kde je všechno veselý, barevný a každej se tam směje, jak kdyby mu spadlo z nebe štěstí (nebo hulení =D, to asi spíš).
Jsem tady už skoro pět měsíců ... je to k neuvěření, člověk se pořád na něco těší a pak ten čas utíká ani nevím jak. Blbnuly jsme s Andie s razítkama a tiskly letáky a dopisy. A já potom našla dopis od ní schovanej u mě v notebooku.

Milá Moniko, jsi opravdu skvělá chůva! Jsi úžasná, chtěla bych  abys tu zůstala dva roky ...
Opravdu mě to dojalo =) ... Otázku prodloužení si pořád promítám v hlavě. Ano či ne. Přežiju další letní prázdniny? Bude to s malou obtížnější nebo jednodušší? Teď momentálně se z miminka každým dnem mění v monstrum =D a já jsem den ode dne vyřízenější. Ale každej den tady mě obohacuje o něco novýho, ať už je to v dobrým nebo špatným slova smyslu (včera jsem tady kupříkladu pozorovala supa, jak se hostí na mršině husy vedle naší příjezdové cesty =D) Host se mě napřímo o prodloužení nezeptali, ale byla tady ta "situace Florida" .. Jooo moje vysněná Florida. Kdysi před dávnými časy se mi HD v meziřeči zmínil o tom, že mu v práci nabídli "povýšení" a práci na Floridě. Což by samozřejmě obnášelo stěhování. Tak mi HD řekl, že to zvažuje a že kdybych se třeba rozhodla prodloužit, mohla bych s nima příští rok žít na Floridě. No co vám budu povídat, moje srdce roztálo radostí. Potom se tak nějak střídalo období, kdy to vypadalo že nic, pak zase že jo ..  Jednou mi HD ukázal místo, kde bychom bydleli

Pak odjel na týden na Floridu, na prohlídku, co by ta práce obnášela. Byla jsem ho vyzvednout na letišti a jak mi o tom všem povídal, no já se už se viděla celoročně vorvanit na pláži. Byl z toho tak nadšenej a upřímně, já mít takovou nabídku práce, tak asi zešílím radostí. Nicméně nedlouho po tom jsem byla svědkem toho, jak se HD ptal dětí, jestli by se chtěly přestěhovat na Floridu. A byla jsem docela dost udivená z jejich víceméně negativní reakce. Chápala jsem, že pro děti to není zrovna terno znovu se stěhovat (do Ohia se přestěhovali asi před rokem), ztratit kamarády, chodit do nové školy, atd, ale kruci dyť je to FLORIDA chtělo se mi křičet, bydleli bychom na pláži, měli bazén a jejich milovanej Disney World tak blízko. Co naplat. Potom nastal, podle mýho názoru osudovej zlom, když se HD se staršíma dětma vydali připravit jejich bývalej dům v Marylandu na prodej. Naplno je tam zasáhly vzpomínky, kterýma byl ten barák načuchlej od základů a dílo bylo dokonáno, pracovní nabídka odmítnuta.
I když mi to trhá srdce, naprosto chápu jejich rozhodnutí ... mám naprosto skvělou rodinu, a mít ještě skvělý místo, asi bych měla moc štěstí najednou či co ...
A tak tedy nadále zůstávám v zaprděným Ohiu a vorvanit se můžu akorát tak u našeho rybníka =Dstrašidelnej "obchod" uprostřed lesa ... a hned vedle toho hřbitov (fotka někde níže)

hurá sláva, začínám tvořit scrapbook album =)


další report z Cracker  Barrel, já to místo prostě zbožňuju!

Cracker Barrel

Cracker Barrel =D

Cracker Barrel

Cracker Barrel ... fanoušci seženou opravdu všechno =D

hřbitov uprostřed lesa uuuhhhuuu

taška přes rameno narvaná s těžkým foťákem mě dováděla k nepříčetnosti ... takže vítám nového člena do rodiny =D

tady jsem prosím půjčila klukovi telefon a výsledek je tohle =D

naše jezero a jeho oficiální název =D (není to moje práce)

ze zákulisí, aneb stativ stojí ve vodě a neptejte, na čem jsem stála já =D

Dayton

bratři Wrightové 

megafontána v Daytonu

sloup v Yellow Spring

Clifton Mills

Clifton Mills

Zbytek fotek najdete v galerii Yellow Spring a Dayton. =)

18 comments:

 1. Monco to jsou vsechno tvoje fotky nebo jsou postahovaný z netu??:) Ja jen ze nektery jsou uuzasny a moc se mi libi ty upraveny barvicky:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuju, jsou všechny moje (teda kromě té Floridy) =)))

   Delete
 2. Taky se mi fotky moc líbí. A píšeš hrozně čtivě. Ráda na tvůj blog chodím. :) Ohio vypadá z tvých fotek nádherně. Lucie

  ReplyDelete
  Replies
  1. Haha =D děkuju moc, Luci. Bohužel občas zplodím pěknou hovadinu, ale jednou je prostě člověk nahoře a pak zasejc dole. Řekla bych, že Ohio není nejhorší místo k životu v Americe, ale co si budem povídat, jsou tu mnohem úchvatnější místa ;)

   Delete
 3. Mony, je to vše nádherný. Chápu Tvoje zklamání z opuštění Ohia, ale člověk nemá opravdu vše a na co by si se těšila :-)Mony, měj se krásně, časem Ti písnu mailík co se týče novinek tu.Měj se móóóóóóóóc krásně, zdraví kalinka

  Souhlasím s Lucií, že píšeš velmi čtivě a taky hrozně ráda chodím na Tvůj blog i když pokaždé neposílám příspěvek.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hani, já ti snad na ten mail i někdy odpovím!! Každopádně bys asi vyhrála cenu za nevěrnějšího čtenáře =D ... Děkuju strašně moooc, protože i když tu se mnou nejseš, vždycky mi to předá kousek té tvojí sluníčkové energie ;)

   Delete
 4. nádherný fotky!!!!!!!!!!!!

  ReplyDelete
 5. Hello, І enjоу reaԁing thrοugh your post.
  I ωаntеd to write а lіttle comment to suppоrt yοu.


  my web page payday loans

  ReplyDelete
 6. Terrifіc artiсle! Τhіs is the κind
  of info that are meant to bе shаred around thе internet.
  Shаme on the ѕearch engіnеs fοr not positioning this post upper!
  Ϲome on οveг and ѕeek advice from
  mу web site . Thanks =)

  Ηere is mу ωeblog payday loans uk

  ReplyDelete
 7. Why people still use to rеаԁ news papers
  when in this tеchnological globe everything is
  рresented on web?

  My blog ... payday loans no credit check
  My webpage > payday loans no credit check

  ReplyDelete
 8. Thank you fοr the auspicious writeup. Ιt
  in faсt was a аmusement accοunt it.
  Look aԁvanced to far aԁded agreeable frоm уou!
  Hoωever, hoω could we communicate?  My web page; payday loans

  ReplyDelete
 9. Hi, yup this poѕt is truly pleаѕant anԁ Ӏ havе learned lot of
  things from it conсerning blogging. thanks.

  Visit my blοg ροst :: payday loans

  ReplyDelete
 10. Attraсtіve seсtіon of сontent.
  I just stumbled uρon youг ωeblog anԁ іn acсessiоn caрital tо assert thаt I асquire actually enjoyеd account уour blοg posts.
  Any way I'll be subscribing to your augment and even I achievement you access consistently quickly.

  My page ... personal loan

  ReplyDelete
 11. Generаlly I don't read post on blogs, however I would like to say that this write-up very compelled me to check out and do so! Your writing style has been amazed me. Thank you, very nice post.

  My web site :: bad credit loans

  ReplyDelete
 12. I'm impressed, I must say. Rarely do I encounter a blog that's both equally еducative and amusing, and let me tell you,
  you've hit the nail on the head. The problem is something that not enough people are speaking intelligently about. I'm very hаppy
  I cаme aсrοss thiѕ during my search fοr something relating to this.  Heгe is my wеb-ѕite: short term loans

  ReplyDelete
 13. Ι am regulаr viѕіtor, how aгe you eѵerуbody?

  Τhis post posteԁ at thіs site is rеally niсe.


  Here is mу web sіte - Payday Loans

  ReplyDelete
 14. Hi theгe, juѕt became awаrе of your blog
  thгough Gоogle, аnd fοund that it is
  гeally informative. I'm going to watch out for brussels. I will be grateful if you continue this in future. Many people will be benefited from your writing. Cheers!

  Feel free to surf to my site :: Same Day Payday Loans

  ReplyDelete
 15. bookmarked!!, I like your site!

  Ηere іs my site :: payday loans

  ReplyDelete