Wednesday, August 22, 2012

Mýdlo a zvratky

naše nové moudro na záchodě

Začněme radostnou zprávou tentokrát ... V baráku máme neskutečnej klid!! A proč?? Začala nám škola!!!
Yeeeeeeeeah! Teda dětem začala a věřte, že pro ně je to zpráva radosti dalece vzdálená =D

Ale což, já mám konečně oddych, žádný šílený výlety a hlavně jenom jedno monstrum (který přes den alespoň nějakou dobu spí).
A aby té radosti nebylo málo, host najímají posilu v podobě neteře HM, která bude na dítka dohlížet úterky a čtvrtky odpoledne. Holčina je asi šestnáctiletej teenager, tak jsem zvědavá, jak dlouho jí to vydrží =D Osobně doufám, že aspoň nějakou dobu, protože já bych ten ušetřenej čas mohla využít pro moje emerický studium =)
A teď zpátky do minulosti, přesněji minulého víkendu a našeho slavnýho výletu do St. Louis.
Když Damlina (ježiš, jak to jméno mám vyskloňovat?!) HM zjistila, že plánujeme výlet do St. Louis - šest hodin cesty tam, a hned další den šest hodin cesty zpátky, klepala si na čelo a s jsem si jistá, že s jejím manželem si o nás musí myslet, že jsme praštěný holky z východu =D Ale upřímně, nevím, co je divnýho na tom, že chceme cestovat a vidět z USA co nejvíc ... S naším nuzným platem a pár dny dovolené jsme na tom trochu jinak než oni.
Takže teda v pátek večer jsem zamávala rodince a vydala se do Cincinnati, kde jsem přečkala noc u Damly. Doslova přečkala, protože o spánku nemůže být ani řeč. Celou noc jsem strávila převalováním a snahou usnout. A když mě ve 4.30 ráno zapípal budík, nebylo mi zrovna hej s představou toho náročnýho víkendu přede mnou.
Cesta tam byla plná rozkopaných úseků, kde jsme nestihly odbočit nebo jsme naopak odbočily, kam jsme neměly. Jinak to probíhalo docela ok. Projížděly jsme státy Ohio, Kentucky, Indiana, Illinois a nakonec Missouri. Delší zastávka proběhla v malým rozkošným městečku jménem Santa Claus v Indianě. A ano, Santu tam potkáte na každým kroku! =) I když je z zrovna srpen a horko k padnutí. Někdy bych to tam ráda viděla v zimě, musí to být kouzelný, jako na severním pólu =)

V St. Louis jsme okamžitě uvízly v dopravní zácpě, která, jak jsme potom zjistily, byla způsobená uzavřenou silnicí - samozřejmě tou naší, kam jsme potřebovaly sjet z dálnice. Snažily jsme se držet šipek, který značily objížďku, ale jde to docela těžko, když limit je tam 60mph (a lidi na vás div netroubí, když jedete pomaleji) a navíc já měla oči všude kolem ve stylu "Damlo, vyfoť tohle a tamto... Hele nebyla to cedule "Historic Route 66?...." Takže jsme nakonec musely zastavit a zadat znovu trasu do telefonu  (celou dobu jsem používala google mapy v iphonu, páč v autě nemám navigaci) a s pár zbývajícími procenty baterky jsme šťastně dorazily do cíle.
Ubytovaní jsme byly u holčiny z Turecka, která s náma jede do Californie. Její host rodina byla někde na dovolené, takže nás tam bylo ubytovaných povíce. Sotva jsme vybalily věci a protáhly svalstvo, šlo se na prohlídku města. Neměly jsme zase tolik času a St. Louis je krapet větší a zajímavější než Cincinnati, takže jsme viděly jen něco málo. Daly jsme si pozdní oběd na nejznámější ulici. Potom se jelo k Oblouku, kterej je dominantou St. Louis.

Oblouk je postavenej tak, že se dá vyjet až nahoru. Že se ptáte jak? Já se taky ptala =D Nahnali nás do skupinek k různým číslům v místnosti podobné betonovýmu bunkru, potom se otevřely dveře a my jsme musely vejít do takových malých kapslí (něco jako malinkej výtah) a vyvezlo nás to nahoru k vyhlídce. Která teda upřímně nebyla nic moc. Byly tam maličký okýnka, kde byl hezkej výhled na celý město, ale to je tak asi vše ..  Zážitek to byl spíše z těch výtahových kapsulí a vůbec, že se dá vyjet nahoru do takovýho oblouku =)
 Dále následovala procházka centrem a St. Louis City Museum. Tohle muzeum je přímo uchvancancující. Žádná nuda. Já být dítě, tak mě odtamtud dostanou jenom s řevem =D Je to navržený tak, že děti můžou prolízat všude možně mezi patrama, pak se skouznout zase dolů a pod. Je to vlastně jedno velký dětský hřiště. Třešničkou na dortě je střecha, kde je ruský kolo, další skluzavky a prolízačky ...

Bohužel nás tlačil čas, tak jsme toho z muzea moc neviděly. Jely jsme totiž zpátky domů, kde se podávala turecká večeře =) Byla to obdoba naší čočkové polévky a nějakej druh těstovin s jogurtem a zvláštní omáčkou. Potom taky desert a atmosféru doplňovala tradiční turecká hudba =)))
Po večeři jsme se hodily do gala a vyrazily objevovat noční život v St. Louis. Holky nás vzaly do jejich oblíbenýho klubu na střeše hotelu Hilton. Tak nějak mi bylo divný, že tam můžou všichni, i když nejsme v tom hotelu ubytovaní, ale což. Security nás po kontrole ID normálně pustili. Nahoře to bylo supr, hlavně ta otevřená část pod širým nebem. Naneštěstí tam bylo tak narváno, že ... Tančit se tam dalo jenom kolem našeho malinkýho stolečku nebo v uličce, kde permanentně procházeli lidi. Bomba byla, když všechny holky vytáhly foťáky a to jenom blesky lítaly =D =D Docela jsem z toho nechápala, protože se fotily snad ve všech pózách, všichni se všema, a ještě jednou, kdyby se ta předešlá fotka náhodou nepovedla =D ... po nějkým tom drinku mi už to ani nepřipadlo divný, jsem si asi zvykla =)
Po půloci nastal přesun do jinýho klubu, kde byl normální taneční parket, ale zase narváno, kůže na kůži. Jelikož jsem to s alkoholem nijak nepřeháněla (další den mě čekala cesta zpět), měla jsem energie ještě dost, ale zbytek už byl unaven, tak se nějak po jedné ráno jelo domů.
No nemůžu říct, že jsem se nebavila ... bavila, o tom žádná. Ale provozovat tohle každej víkend, asik nee.
Další den jsem se samozřejmě probudila už v sedm ráno a zase se převalovala a nemohla dál spát.
Nakonec jsme vyjížděly až něco po poledni, protože jsme se zasekly s plánováním té dovolené. Ale konečně je plán pevně stanoven a všichni jsou spokojeni =)
Cesta zpět ani nevím jak utekla docela rychle. Vyklopila jsem Damlu a dokončila tu poslední hodinku domů. Byla jsem v takovým stavu, kdy tělo bylo vyčerpaný, ale mozek jel na plný obrátky. Takže místo dlouhýho relaxovýho spánku, jsem se opět převalovala a téměř nic nenaspala. Jestli na tom budu s tím spánkem podobně i v Californii, tak teda poteš koště ...
A teď k tomu divnýmu nadpisu =D Slyšeli jste někdy o Bertíkových fazolkách tisíckrát jinak? Haha, objevila jsem u nás ve špajzu krabičku bonbónu jelly belly beans s logem Harryho Pottera. Ptala jsem se dítek, co to je, a bylo mi odpovězeno, že Andie měla narozeninovou párty ve stylu HP a tohle jim z toho zbylo. Koukala jsem na zadní stranu s popisem příchutí a kromě normálních jelly belly beans příchutí tam bylo i několik dost podivných - pepř, hlína, červ apod. A pár dní zpátky  se Liam vynořil s touhle otevřenou krabičkou a jestli mám dost odvahy to vyzkoušet. Smála jsem se, že proč ne. Říkala jsem si, jak asi můžou vytvořit chuť zkaženýho vajíčka v bonbónu. Háháhá ... Liam mi podal první fazolku a byla mňamková. Říkala jsem si dobrej chtip, jak z lidí vytáhnout víc peněz za obyčejný jelly belly beans v obalu HP. Další bonbon byl taky ok a s tím dalším jsem měla plnou pusu mýdlové příchuti ... nevím proč jsem si od něj vzala další divně žluto-červenou fazolu ... ano, jak asi tušíte, tak s rozkousáním jsem mi v puse rozlila neskutečně nechutná chuť zvratků ... Nechápu, jak tohle někdo může vytvořit, protože to je fakt autentický. Nebo to možná ani vědět nechci =D =D  Okamžitě jsem to běžela vyplivnout a ve hře jsem už dál nepokračovala, protože jsem měla pocit, že začnu zvracet taky ...


Dny bez dětí jsou lahoda ... malá není hodnější ani poslušnější, ale je to velkej rozdíl a hlavně je tady božskej KLID! =))
takhle u nás vypadá KLID =D ... dítě si ze mě dělá překážkovou dráhu, jeden pes mě olizuje, druhej kouše ruku a třetí je připavenej si na mě sednout a nechat se podrbat za ušima =D (ten největší)
O víkendu vyrážíme s Damlou na Niagárský Vodopády. Opět autem. Opět řídím. Máme to něco přes sedm hodin. Yeeeeah ... =D Ale proč toho nevyužít, když máme tu možnost auta a nemusíme být vázaní na autobus nebo program zájezdu =))
A na závěr vám slavnostně přestavuju mýho novýho krasavce! =)))
vpravo samozřejmě můj novej  přírůstek =)
postarší fotky z výletu na Monster Minigolf

Monster Minigolf

Monster Minigolf


Santa Claus

Santa Claus

St. Louis

"kapsle/výtah" do oblouku


oblouk v St. Louis

City Museum

City Museum

City Museum

Indiánská vesnice v Daytonu

Indiánská vesnice v Daytonu

Indiánská vesnice v Daytonu
No comments:

Post a Comment