Monday, September 24, 2012

Into the Wild


Je to už nějakej ten pátek nazpět co jsem se vydala do nezkrotné divočiny ...
Pro naši skupinku slečinek z města zvyklých jezdit v pohodlných autech, žijících více než tři měsíce v teplotách pohybujících se okolo čísla 30 a slovem "déšť" v sekci slovní zásoby téměř neznalé to opravdu byly tvrdý podmínky =D
Já, zkoumající předpověď počasí na sobotu, jsem se zděšením zjistila, že si vůbec nedovedu představit jak teplo/zima je při 17°C. Tohle číslo jsem totiž v předpovědi už dlouho neviděla.
Nicméně jsem se řádně připravila, nabalila všechny tři svetry, který tady mám (a pak nemá člověk pořád nakupovat, když nevlastní ani základní výbavu!) a pro jistotu i podzimní kabátek, kterej jsem vytáhla naposledy někdy v březnu.
Bohužel ostatní holky asi počasí nevěnovaly moc velkou pozornost (nechci zmiňovat, že jsem jim na facebooku psala, že má být pěkně hnusný počasí a pršet) a dorazily v kraťasích a nebo tričku =D
Tak aspoň, že jsem s sebou netáhla ty zásoby pro nic za nic =)
Damla a Gizem dorazily brzo ráno ke mně, nalodily se do mýho auťáku a mohlo se vyrazit směr Columbus. Tam jsme nabraly Eldaf, která ten víkend byla s host rodinou zrovna na návštěvě u známých v Columbusu. Prvním cílem našeho výletu bylo tedy safari v rezervaci "The Wilds". Jelikož je rezervace asi dvě hodiny autem od Columbusu, rozhodly jsme se dát si oběd někde po cestě. Bohužel jsme netušily, že naše cesta povede uprostřed ničeho. Pár podivnejch baráků, spousta krav a koní, toť vše. Jediný štěstí, že mě ráno něco osvítilo a já dotankovala plnou nádrž. Protože chcípnout nám auto někde v té pustině, tak se po*** strachy =D Jelikož moje navigace mě naváděla zatočit doprava na podivnou úzkou cestu, ale cedule říkala rovně po "normální" cestě, byly jsme z toho takový nejistý. Ale google mě ještě nezradil, takže jsem stočila volant a sranda mohla začít. Někdo totiž vytáhnul téma hororů ve stylu "skupinka mladých lidí jede na výlet, pokazí se jim auto/jedou zkratkou a všichni až na jednu holku v bílým průhledným nátělníku a svalnatýho kluka skončí zmasakrovaní". Aneb všechny ty překrásný scény z filmu "Wrong Turn/Pach krve" se mě v hlavě přehrávaly celou následující dobu =D
Kdybych takovou cestou projížděla v ČR a pokazilo se mě auto, tak bych si řekla "... to je oukej, takový věci se dějou jenom v Americe" =D Ale když je člověk v tý Americe, tak co si má potom říct? Že se to děje jenom ve filmech =D A proč mají teda některý filmy v úvodu tu větu "Natočeno dle skutečných událostí?" Hmmm? Jasně, mají to tam hlavně kvůli tomu, aby z toho vytřískaly co největší prachy, ale něco na tom asi bude, nee?
Nicméně nakonec jsme bez úhony dorazily na parkoviště, kde nás vyzvednul shuttle bus a dopravil do hlavní budovy rezervace. Ze slejváku se stal jenom malej dešťíček a my mohly naskočit do našeho safari busu.
Jelikož to samozřejmě nemá okna, tak dovnitř pršelo a hlavně šíleně foukalo.
Nadšení z výletu nám to ale nezkazilo. Takovýhle safari záleží vyloženě na štěstí, jestli na nějaký zvířata narazíte nebo ne. Nám se dostali nejblíže asik stádo velbloudů =)


Jinak co bylo supr, tak že jsme měli po cestě zastávky, kdy jsme vysedli z busu a mohli aspoň trochu prozkomávat okolí (samozřejmě v oploceným areálu).
Já jsem si dáma vzala ten den kloubouk =D hlavně z důvodu toho, že pršelo a já neměla kapuci. Nápad za hubičku. Jenomže jak jsem se zmínila výše, ten den foukalo. Snažila jsem se ten klobouk přidržovat, ale když máte prostě v rukách moji krávu foťák, jedna ruka vám na to nestačí. Takže tedy jednou to s náma v busu houplo a šup, klobouk si letěl na procházku (seděly jsme úplně vzadu). Začala jsem křičet, ať zastaví, že mě uletěl klobouk. Jenže slečna řidička/průvodkyně mě oznámila, že stejně nemůžeme opustit ten bus ve volným prostoru a pokračovala dál v cestě s tím, že dá vědět nějaké hlídce, aby mě ten klobouk zachránila.
Já se s chudáčkem už pomalu loučila, když jsme najednou zastavili a začali couvat zpět. Všichni mě museli mít určitě moc rádi =D Slečna teda vyskočila z vozu a běžela mi můj zablácenej klobouček zachránit. Tímto ještě jednou děkuji a vzdávám holt za odvahu!

Víc k tomu nemám co dodat. Zážitek supr, i když by to bylo stokrát lepší, kdyby vyšlo počasí. Ale stejnej (né-li lepší) výlet si může člověk udělat do Dvora Králové (nikdy jsem tam nebyla, tak nemůžu posoudit).
Jak jsem řekla, záleží opravdu na štěstí jestli se zvířata rozhodnou promenádovat kolem hlavních cest.


Po cestě zpět hladoví jak stádo vlků jsme zastavily v Columbusu. Chtěli jsme jít obhlídnout repliku lodi Santa Maria, ve které doplul K. Kolumbus do Ameriky. Loď se nachází přímo v downtownu a jelikož nás přemohl hlad a únava, loď jsem si obešly dokola a na prohlídku se vykašlaly. Jenomže, kdo měl k čertu vědět, že v sobotu odpoledně budou všechny obchody zavřený. Ono otevřených bylo pár restaurací ... ale všechny s bílýma ubrusema, kde by se účet šplhal do astronomických částek. Když mě zbývalo asi 2% baterky v telefonu (naše jediná orientace a mapa), namířily jsme směr hotel *blablabla* kde měla být Eldaf ten den ubytovaná. Takže dorazíme tam, najdeme konečně el. zástrčku, najdeme otevřenej Starbucks v hotelu. Jsme zachráněni! A pak nám Eldaf sdělí, že jsme ve špatným hotelu =D Columbus jakožto hlavní město Ohia není zrovna vesnice a hotelů se stejným jménem tam maj víc =D A samozřejmě to musí být ten náš.
Správnej hotel byl v úplně jiné části města, takže jsme musely sednout do auta a dostat se tam co nejrychlej, páč nás tlačil čas. Jelikož tady celou dobu místo navigace používám Google mapy v iPhonu, jsem v tom už docela master =D Kvůli šetření mojí baterky jsme teda použily telefon Eldaf, kterej byl ale extrémně pomalej a prostě tam bylo bílo a jenom modrá čára naší cesty, což moc nepomáhá ... takže si telefon vzaly holky a snažily se mě navigovat .... dopadlo to tak že "... vypadá to, že bys měla odbočit doprava" ... "sjeď z dálnice směr východ, ne počkej, západ!" ... =D no ztratily jsme se několikrát, až jsem si tu adresu zadala do svýho telefonu a dojela tam během pár minut ... říkám, máástr =D
Domů jsme se dostaly až za tmy, no a hodnotit ten výlet, tak jsem na rozpacích. Protože z Columbusu jsme viděly jenom hnusnej downtown (to snad i v Cincy to vypadá líp), kde nic a nikdo není. Ale tak každej den nám nemůže být přáno =)


Co se normálního života týče, Jeli jsme s HF všichni do španělské/mexické restaurace na "oslavu". A bylo to jako kdybych se fakt teleportovala ... hudba, jídlo, design restaurace. Nádhera. S HM jsem ochutnala dokonalou jahodovou margharitu a s HD jsme testovali tequilly =) Docela dost vážně zvažuju, že se přihlásím na hodiny španělštiny. Malá už není vůbec malá, ale roste jak z vody. Před pár týdny oslavila jeden rok =) Chodí to, běhá to, padá to, mluví to ... Pomalu se nám tady začíná ochlazovat, takže vytahujem svetříky a tepláčky.
O jednom víkendu jsem byla na aupair meetingu. Původně se mělo jít na Ride the Ducks, jenže my s Damlou jsme na tom už byly a pravděpodobně víc holek. Takže nakonec se to změnilo na nějakej "Woman Fair" ... domluvená jsem byla s Janinou, holčinou z Německa, že mě vyzvedne a pojedeme spolu. Jak se ukázalo, dorazily jsme tam jediný. A naše podezření se potvrdilo - věkovej průměr 60+, módní přehlídka bez hudby!!! (místo toho povídání o každé z "modelek" ve stylu ... Amber se svým manželem ráda jezdí na kole blablabla) Boha jeho ... koupit se tam daly jenom hnusný a předražený věci. Úplná ztráta času, peněz za benzín a 7$ za vstup. Jediný co se jakž takž dalo bylo to, že nám tam udělali make up. =D Vystály jsme si frontu a já se dostala k docela letité paní, co mi při líčení povídá "Ježiš vy máte tak krásný zelený oči" =D =D =D Málem jsem ji poprskala smíchy neboť její obličej byl od mýho jenom pár centimetrů! (oči mám modrý =D ) Mám takovej pocit, že na příští "cluster meeting" se asi zvysoka vykváknu ...


nemůůůůůžu se dočkat Halloweeeeenu! =)

lak na psí drápy =D nechci ani vědět, kolik za něj chtěj, když je premium =D

něco lehčího ke čtení =D ... 


3 comments:

  1. V safari jsem byla jednou v Anglii a byla jsem z toho docela zklamaná. Opravdu je asi lepší zoo, protože i když si to tam nemůžeš hladit, vidíš toho o sakra dost víc :D

    ReplyDelete
  2. Tak já mám radši safari, protože v zoo tam ty zviřata často jenom tupě leží. Já si počkám na pravý safari někde v Keni :D

    ReplyDelete
  3. Jee.. Já mám Dvůr Králové asi 45minut z domova :) byla sem tam několiktrát už od malá. jako na Čr myslím že dobrý safari, ale jsou tam takový míň zajímavý zvířata jako nějakej pakůň, antilopy, bůvolové atd, žádná žirafa, velbloud.. Ale vlastně safari změnily že se tam jezdí vlastním autem ( děti sem často viděla ležet na střeše auta :D ) místo safaribusu s průvodcem a tím užavřeli i část zoo pro pěší, což mě příjde škoda..měla jsem radči původní safari, ale tohle je pro někoho možná zajímavější

    ReplyDelete