Wednesday, November 21, 2012

Jungleman Diaries


Teda že mě to trvalo =D Proběhnul tady Halloween, olíznul nás hurikán Sandy a taky jsme tady zažily spoustu překrásných teplých podzimních dní =)
Z rozpálené Kalifornie jsem se ocitla v mrazivým Ohiu a nesla jsem to převelice těžce. Ano, skoro životní krize=D
Ale netrvalo to dlouho a nastal nám tady přenádhernej, teplej podzim. Dříve býval podzim moje nejneoblíbenější část roku. Teď je to moje nej =) Hlavně teda ta krátká část roku, kdy stromy hrají všemožnýma odstínama červené, žluté a zelené. Strávila jsem spoustu volnýho času jen tak blouděním v parku (aneb v lese) s hudbou v uších a foťákem v rukou. Nebo taky s knížkou na mojí oblíbené houpačce na zahradě.

často předstírám, že Sam (pes) je vlastně moje perská kočka =D 
kocour Cookie a naše čtecí místečko nahoře ve stodole =)
Pár dní tady bylo opravdu horko, že jsem opět vytáhla sandálky, sukni a tílka. Bylo tak 26 stupňů. Nádhera!
Pak ale zaklepal na dveře Sandy a všichni víme, co následovalo. U nás v Ohiu se nic vážnýho nestalo, protože nás to vzalo jen opravdu okrajově. Tudíž tady byl hroznej vítr, pršelo několik dní a během pár dnů teploty z 26 stupňů klesly tak, že sněžilo. Prostě blázinec. Hlavně to bylo o nervy s malou, která je závislá na tom, že si chodíme hrát ven a trávit s ní celý dny zavřená doma bylo hodně frustrující pro nás obě =D 
Nicméně to bylo lahodička proti holkám, co musely bejt zavření s dětma doma bez proudu na východním pobřeží. Smekám kloubouk, já bych byla už teď asik v léčebně! 
Už když jsem odjížděla na dovolenou, začínala se Amerika postupně balit do oranžovo-černé barvy, a to znamenalo pouze jedno - Halloween! Pro mě to byla doba, kdy bylo sakra nebezpečný řídit. Hlavně teda projíždět nějakým "sousedstvím", kde spousta baráků měla překrásnou strašidelnou výzdobu, kde jsem mohla oči nechat. Všude člověk potkal zombíky, chuchvalce pavučin a hejna pavouků. Na každým kroku číhala různě vytlemená dýně =) Moje rodina ze mě musela mít docela srandu, protože já z věcí, který jsou pro ně normální měla vždycky druhý vánoce. Jednou jsem tak projížděla kolem nějakýho sousedství tady u nás ve Franklinu, kde normálně nejezdím a koukala jsem, co tam ty lidi dělaj u takovýho malýho baráčku. A když jsem se dosala blíž, tak jsem viděla, že to je jenom výzdoba. Na malinké postraní zahrádce baráku bylo tak minimálně deset různej zombíků, všude hřbitovní náhrobky, plno krve, na střeše další zombíci =D Jak scéna z filmu. Neměla jsem čas tam zastavit a vyfotit to. A pak už bylo příliš pozdě. 
Náš barák se teda nijak nezdobil. Já jsem si přilepila aspoň netopýry v pokoji a vyrobila spešl nápoje. 
S rodinkou jsme taky vyřezávali dýně. Ale jakože tím stylem, že děti tam během pár minut vyryly obyčejný díry pro oči, nos a pusu a to bylo všechno. HM a HD svoje dýně ani nestihli vyřezat a já jsem tu svou zdobila dodatečně.S dětma jsme teda aspoň den před Halloweenem vyzdobili barák s věcma, co jsme objevili ve sklepě. Pokazila se nám susička na prádlo. A jelikož se tady nějaký šňůry nevedou, musely jsme šetřit oblečení. A to se jako těžko dělá, když my s malou jsme schopný zašpinit i troje oblečení za den. Po pár dnech nás navštívil nějakej opravář, když jsem byla doma sama. A ptal se mě na takový otázky, že jako jsem nechápala. Já jsem sakra ráda, že vím, jak se ta sušička zapíná a nějaký další technický věci jsou mi někde. Prej kde jsou pojistky. Tak jsem řekla, že nevím, že všichni opraváři vždycky chodí do sklepa. To mi řek, že tam sice jsou, ale že potřebuje něco jinýho. Tak jsme tam stáli a hleděli beznadějně na sebe =D Nebo spíš on byl pěkně na*ranej, když já jsem nic nevěděla, telefon mě host nezvedali a ještě jsem mu neměla čím zaplatit, protože mi o tom nikdo nic neřek. Proč sakra takový schůzky plánujou tak blbě?! Takže chlapec si sbalil nářadíčko a odjel. A my pokračovaly dalších pár dní, kdy už mi pomalu docházelo oblečení. Potom teda že je něco s těma pojistkama pokažený, tak dorazil elektrikář, kterej to "opravil". Vysušilo to jednu várku a pak to zase chcíplo =D Už jsem si připadala jako blbec, když jsem se každej den ptala, kdy se to jako opraví. Jeden den mi kluk přišel ráno do kuchyně v pyžamu, že si prostě nemá co oblíknout do školy. Tak mu říkám, ať si veme třeba tepláky nebo cokoliv. A on že má prostě prázdnej šuplík s kalhotama. Tak mu říkám, ať veme nějaký špinavý, který nejsou tak špinavý o on mi na to chudák říká, že to už dělá tři dny a že už je dál nosit nemůže =D Ono hlavně v té době byla ta hrozná zima a pršelo takže jako žádná sranda. 
Stávala se z nás pomalu jungleman family =D

A potom v sobotu před halloweenem rodinka stavěla plot před barákem. Byla jsem dopoledne dokupovat nějaký blbost a když jsem přijela domů, plácnu rukou po rozsvětlovači (má to nějakej normální název?) v mým sklepním království a ono nic. Tak jsem zkusila další světla a ani fň. Lednička temná. Prostě mrtvo. Tak jsem to šla oznámit HD, kterej začal řvát sprostě. Tak jsem se jako lekla, co se stalo a on, že když vrtal díry pro ten plot, tak provrtal nějaký dráty a doufal, že to jsou nějaký starý dráty k el. plotu, co tam byl předtím. 
Haha, žádnej plot, ale připojení k celýmu baráku. Bylo nám velice do smíchu. Přijeli to opravit za několik hodin, ale i přes to, že jim HD do telefonu popsal přesně co se stalo, tak si nepřevezli potřebný nářadí. Takže se zase otočili, odjeli zpátky a nechali nás  na holičkách. Rodinka odjela na večeři do restaurace a já se vydala za Katkou do Cincinnati. 
Ale teda jako jak mohlo lidstvo žít tak dlouho bez všech těch elektrických vymožeností to nechápu. Není divu, že rodiny měly tolik dětí =D Jsem si jistá, že populace na východním pobřeží se za nějakých devět měsíců docela rozroste, protože ty lidi se tam bez elektřiny museli neuvěřitelně nudit! Já si z toho hurikánu jako nedělám srandu, vůbec to těm lidem nezávidím a je mi jich opravdu líto!!!
V sobotu večer jsem teda vyrazila za Katkou a když jsme sjížděla z dálnice na jedné velké a nepřehledné křižovatce jsem špatně odbočila a motala se potom ve spleti dálnic a okruhů, projela jsem jednosměrkou v opačným směru apod. Nakonec jsem to nějak domotala až do cíle a nastaly trable s parkováním. Na potřetí jsem teda zaparkovala na místě, který bylo blízko, nestála jsem ve vjezdu a nebo vedle hydrantu =D
Co se týče mýho kostýmu =D šla jsem za upírku. Byla jsem si kupovat kostým na místě, který bylo jako malý halloween městečko. Jakože na výběr tam toho bylo hodně, ale jedna kabinka, kde já si vzala nějaký tři kostýmy a než si to vyzkoušela, za mnou byla fronta jako blázen. Takže psychickej nátlak a těsný prostory prodejny mě dovedly k tomu prostě vzít zaručenou klasiku =D Příště vymyslím něco originálnějšího.  Hlavně co já jsem viděla kostýmy v obchodech, tak by se to dalo rozdělit do pár kategorií
1. Sexy cokoliv od sestřiček, přes ženskýho Elvise, sexy lízátko až po sexy panenku Chucky. Poznávací znamení - minimum použité látky, maximum odhalené kůže.
2. Podivný kostýmy - super krvavý zombie a další příšery, peanut-butter-jelly sandwich, M&M's ... poznávací znamení - budete vypadat divně, ale jste originální! 
3. Klasika - upíři, čarodějnice, pirátky ...
4. Šelmy kočkovitý - kočky, kočky, lvi, králíci, kočky =D


láska na první pohled =D

Večer v Cincinnati jsme trávili na nějaké house párty v kostýmech a tak. Bylo supr už jenom projíždět okolím a pozorovat kolemjdoucí lidi v kostýmech, nebo jít do krámu koupit pivo a stát ve frontě s dalšíma nočníma příšerkama =)))
Další den dopoledne jsem se plahočila k mýmu auťáku a už zdálky jsem viděla, že je něco špatně. Na bočním okně byl nějakej divnej tmavej flek. A když jsem došla blíže, zjistila jsem, že tam žádný okno vlastně vůbec není. V duchu už jsem se loučila se stativem k foťáku, kterej jsem já idiot nechala na předním sedadle. Ale jaký bylo moje překvapení, když jsem uviděla, že stativ si netknutě hoví na sedadle spolu s dalšíma krámama, kterých bylo v autě nespočet. Prostě někdo byl v noci pěkně zlitej, nudil se a ze všech desítek okolních aut si vybral zrovna to moje =(
Volala jsem teda na policajty a potom s nima trávila hezký chvilky při sepisování hlášení. Při cestě domů jsem krásně promrzla, protože byla hrozná zima a já jela s "oknem" dokořán. Prostě skvělý no.
Potom jsem byla až do středy bez auta, než nám to přijeli opravit. Řídila jsem mezitím našeho rodinnýho Yukona, což je auto tak mohutný, že mi připadalo, že řídím barák. Uch, zlatý moje "maličký" autíčko =D
Ve středu nás čekalo trick-or-treat neboli halloweenská koleda. Jeli jsme s rodinkou do městečka Yellowspring k nějakým známým z práce. Byla neuvěřitelná zima!! Já jsem měla pod těma upíříma šatama oblíknutou vrstvu oblečení a HM mě přibalila tlustej dlouhej upíří plášť z jejího loňskýho kostýmu. Vybavili jsme se horkou čokoládou pro děti, do kočáru jsme uskladnili a piva pro dospěláky a mohlo se vyrazit =D Já jsem záviděla HM kostým, ve kterým asi jako jediná nezmrzala =D Možná ještě malá, která byla za koníka =)))


Liam =)

HM mě překecala, ať si jdu taky na vlastní trick-or-treat =D 
Venku jedna rodina rozdělala táborák a zadarmo nabízela hot dogy a jablečnej mošt pro kolemjdoucí. To byl tak strašně hezký =))) Když jsme se potom vrátili domů, otevírala jsem i nějakou dobu dveře a rozdávala hrsti sladkostí všemožným obludám =D Celej Halloween byl moc hezkej , až na to počasí teda no.
Když se potom za pár dnů zase oteplilo, objevili jsme s dětma skvělou zábavu. Geocaching. Je to něco jako hledání pokladů. Všude po americe (dost možná i světě) jsou různě ukrytý krabičky s všemožným obsahem (většinou teda blbosti, ale jde o to vzrušení, při hledání pokladu, že jo =D ) a přes aplikaci v telefonu se ty krabičky hledají. Děti to baví a mě taky =D Jenom škoda, že jsem o tom nevěděla v létě.


Liam si rád hraje s barbínama =D

tohle tady roste na stromech
nejstarší hotel (a restaurace) v Ohiu =)

v hotelu prý straší 
Spousta fotek je focených jenom z telefonu, za tu kvalitu se omlouvám. 

7 comments:

 1. Omlouvat se za kvalitu? Tvé fotky jsou nádhera. Upřímně říkám, že píšeš a fotíš tak hezky, že tvůj blog je snad to jediné, co mě drží v tom mém snu, že chci do ameriky :) všechny ostatní mi pak přijdou hrozně nudný :D ... a je to fakt paráda, tolik zážitků, Halloween a tak ... moc ti to přeju, fakt tam patříš ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuju, ale tak nesouhlasím, že ostatní blogy jsou nudný =D Každá prožíváme Ameriku jinak, někdo jako já s foťákem v ruce, jinej se skleničkou v ruce =) Ale ať už člověk nakonec skončí na farmě nebo přímo v NYC, o zážitky je více či méně postaráno všude ;)

   Delete
 2. zboznujem tvoj blog!! kebyze som ti mohla dat nejaku cenu tak by som nevahala ani chvilicku !! vela stastia prajem :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. =D Moooc děkujuuuu! Taky přeju hodně štěstí, člověk ho potřebuje =)

   Delete
 3. Teda meli jste uzasnou vyzdobu v okoli! Tady na Halloween nebylo skoro nic, docela me to mrzelo :/ Do toho hotelu bych se chtela podivat me vzdycky takove veci fascinovaly.
  Jinak geocaching znam a je to super vec, chtela jsem to uz zkusit v UK jen na to nemam potrebne veci - gps se kterou to jde snaz..Provozuje se to uz i v CR ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tak to mě mrzí, že u vás toho tolik nebylo. A taky mě mrzí, že jsem toho nenafotila více, protože baráky tady byly nazdobený úžasně a hoooodně! Jenom jsem to nestihla no. A na ten geocaching nemusí být ta GPS, já si stáhla za 10$ aplikaci do telefonu a funguje to parádně =) Ale nebýt toho, tak to trvá neskutečně dlouho.
   A ohledně toho hotelu .. jestli tě takový věci fascinujou, tak oni tady v USA mají knížky ke státům a jejich "záhadám". Host dříve žili v Marylandu a myslím, že někde maj knížku něco jako Weird Maryland (ten název si fakt nepamatuju), ale viděla jsem i Ohio =) Byly tam místa, kde straší a tak =)

   Delete
 4. Parádní fotky! Halloween strašně závidím, strašně moc bych chtěla ten pravý americký Halloween zažít!x

  ReplyDelete