Thursday, March 07, 2013

Do you hear the people sing?


Singing a song of angry men? It is the music of a people who will not be slaves again! When the beating of your heart echoes the beating of the drums, there is a life about to start when tomorrow comes! ... Ano, konečně jsem se dovlekla do kina na Bídníky. Moje zaslzený oči se po celý tři hodiny nehnuly z plátna, a zatímco Anne Hathaway mi lámala srdce, Helena B. Carter se Sachou B. Cohenem mi jej smíchem lepily dohromady.

Původně jsem začala psát jinej název příspěvku, ale nakonec jsem podlehla tomu, co mi už nějakou dobu straší v hlavě. A vůbec nezáleží na tom, že je třeba půlnoc a já se ve spánku pouze otočím z jednoho boku na druhej ... otáčím se s I had a dream that my life would be so different from this hell I'm living! A prostě né a né to dostat z hlavy. Já ten soundtrack poslouchala už dříve než jsem viděla film, ale po spojení vizuální a hudební stránky jsem jak očarovaná =D Důvod proč jsem se na Les Mis dostala až více než měsíc po premiéře byla moje host rodina. Oni úplně zbožňujou muzikál, takže plán byl ten, že vyrazíme na jedno z prvních představení. Jenomže tehdy začalo bláznivě sněžit a návštěva kina se odložila. A odkládala se a odkládala. Chtěli jsem totiž jít všichni s tím, že nám někdo pohlídá malou, která by tam tři hodiny ani za zlatý prase nevydržela. Až mě ale prostě došla trpělivost, protože by se taky mohlo stát, že film přestanou v kinech hrát a já budu mít po bídníkách. A Les Mis rozhodně patří do kategorie, která je nutná shlédnout na velkým plátně. Těším se až film vyjde na DVD a já si ho hezky na plný koule pustím v našem filmovým doupěti, budu si u toho řvát a smát jak se mi zachce, zatímco budu křoupat brambůrky a popíjet víno. A taky si to pustím s anglickýma titulkama, abych slyšela i ten zbytek, kterýmu jsem nerozumněla. Mluvenýho slova by se tam dalo na prstech dopočítat, zbytek je pouze zpěv. Přidejme k tomu fakt, že to je britskej film, tak ve výsledku mi toho uniklo více než bych ráda. Jak lze ale z textu vyčíst, film mě doslova sežral zaživa =D V tom dobrým slova smyslu. Není to určitě film pro každýho, ale za mě má obrovitánský ano. Stejně tak jako soška pro Anne =)

Dny tady utíkají a splývají do sebe, že ani nevím, kde začít. Nejspíše těma podstatnýma informacema =) Konečně jsem se dokopala k tomu zajít si udělat americkej řidičák. Test jsem v pohodě napsala napoprvý (a to jsem ohiovskou knížečku se zákonama jen letmo pročetla), ale potom nastal problém ten, že mi časově nevycházelo sjednat si schůzku na zkoušku z jízd. Zkoušela jsem je ukecat, jestli můžu mít malou v autosedačce, ale bylo mě řečeno, že v autě nemůže přítomná žádná další osoba. A tak jsem nakonec dopadla tak, že jízdy budu dělat asi až týden po vypršení mýho mezinárodního řidičáku. Ale s tím už teď nic nenadělám.
Jsem taky přihlášená do školy. No do školy ... je to Art Academy of Cincinnati (zní to dobře, co? =D ) kde teda budu chodit na kurz fotografování, ale opravdovej student tam nebudu. S Kačkou jsme se nakonec obě rozhodly pro Dokumentární fotografii, takže budeme chodit spolu. Hrozně se na to těším, hlavně až se oteplí. Akademie je totiž v downtownu a hned přes cestu je neskutečně úchvatná kavárna =) A vůbec bude supr tam objevovat hezký místa s foťákem v ruce =) Pokud se teda nedostaneme do míst, kde není zrovna nejchytřejší nápad ten foťák vůbec vytahovat.

Kvůli technickým problémům se teď nemůžu připojit k internetu normálně na počítači. Přidávám teda aspoň opět dokumentaci z telefonu. Nevím jak přidat popisky k fotkám ... ale jsou tam fotky z Lebanonu, což je starý malebný městečko. Je plný kouzelnejch antikvariátů a překrásnych historických domů :) A taky jsem tam namíchala nějaký fotky z mexický restaurace, která je otevřená ve starý továrne a uvnitř jsem nevěděla, kam se koukat dřív! Nádhera! Mám velkou slabost pro starý továrny :)

3 comments:

  1. Ahoj. Když už zmiňuješ ten kurz fotografování, tak bych se chtěla zeptat, zda nemáš zkušenost s kurzy v ČR? Ráda bych se letos nějakého zúčastnila. Bohužel v nejbližší době nemám na to koupit si zrcadlovku, ale i přesto bych chtěla někde začít. Budu ráda za každou radu!:)

    ReplyDelete
  2. Tvojí nadšenost pro Bídníky úplně chápu, film je bomba, muzikál byl sice lepší, ale Anne byla skvělá!! Už jen ten příběh sám o sobě je úplně geniální :-)

    ReplyDelete
  3. Upřímně, první půl hodinu v kině při sledování Bídníků jsem chtěla zmizet :D Pak mě to ale ... jak to jen napsat ... přesně jak říkáš, "sežralo" :D opravdu nádherný muzikál ...

    ReplyDelete