Sunday, November 23, 2014

INDIAN SUMMER


Antonyma ... slova vyjadřující opačný, protikladný význam. Např. den/noc, krátký/dlouhý nebo Miami/Londýn.

Aneb o tom, jak jsem vyměnila sluníčko za ... sluníčko =)
Jak už je vám asi známo, momentálně je mým domovem Londýn. Potřebovala jsem zabít pár měsíců mimo USA, a tak jsem došla k rozhodnutí, že je konečně načase si vyzkoušet život ve Velké Británii.

Přijela jsem jako au pair, pouze na pár měsíců. Bydlím v překrásně čtvrti Kensington v centrálním Londýně. Starám se o tři straší dětičky, který jsou přes den ve škole, a tak se moje pracovní doba velice liší od té americké.
Host rodina i děti jsou supr, Nemůžu to ale srovnávat mojí americkou rodinou, takovej už prostě nikdo nebude. Jednou mi jeden chytrej člověk (děkuju Kačiii) řekl, že jakmile od host odejdu, tak na všechno špatný bude zapomenuto a v mých vzpomínkách zbude jen to dokonalý. Nemůžu s tím víc než souhlasit. I když, za ty dva roky, co jsem s nima žila jsme žádnej konflikt neměli, a nebylo tam nic špatnýho, na co bych měla zapomínat.
Za další je tady ta jiná mentalita. Objevila jsem v obchodě tohle huňatý pyžamo a posílala tu fotku mýmu HD do Ameriky (Mickeyho fanklub).


Tak nějak mi připadne, že objevit se v tom tady na chodbě, tak ze mě mají šok. Objevit se v tom v Ohiu, tak mi řeknou, že jsem šílená, ale zatleskají mi a budou to pyžamo chtít taky =D
Moje britská HF je více rezervovaná a já s nima svůj volnej čas netrávím. Nevadí mi to. Na jednu stranu jsem tady opravdu jen na krátko a zase si někoho přimykat k srdci a opouštět ... eee, děkuji, ale toho mám ažaž =)

Do Londýna jsem odjížděla s obavou, že se mi tam s největší pravděpodobností nebude líbit. A byla jsem mile překvapena, že jsem se mýlila. Nebo tedy aspoň do té doby, než se razantně změnilo počasí.
Září a říjen jsem strávila víceméně nošením letního šatníku s kombinací svetříků.
Jinak řečeno bylo nádherný babí léto. Deštník, kterej jsem si běžela koupit hned druhej den po příjezdu jsem nepoužila hooodně dlouho =D

Londýn zalitej sluníčkem je jak cheesecake zasypanej jahodama. Stromy se začaly pomalu zbarvovat, zatímco mě nemusely mrznout ruce, když jsem se je snažila vyfotit. Všechny ty maličký butiky, kavárny a královniny roztomilý hospody mě mazaly med kolem pusy.


Holland Park
Londýnská čtvrť Kensington

St. Paul´s Cathedral
prosluněná ulice kousek od baráku
Notting Hill


překrásná typická londýnská hospoda, kterou mám doslova za rohem =) 
pokojík ... s OKNAMA! =D 


Kensington Gardens
shopaholicovo nebe ... Carnaby street

Millennium Bridge
čtvrť Kensington
Notting Hill 
výhled z jednoho mých okýnek

Ale Londýn nemohl skrývat svou pravou tvář do nekonečna. Déšť, šedá všude kam se podíváš a úsměv kolemjdoucích lidí téměř neexistující ... jednou to přijít muselo. Tady se teprve pořádně projevil ten kontrast mezi Miami a Londýnem.
Ono v Miami taky pršelo, docela dost často. Ale je sakra velkej rozdíl mezi tropickou přeháňkovou bouřkou a studeným sychravým deštěm.


6 comments:

 1. Dost nudnej clanek :-/////

  ReplyDelete
  Replies
  1. děkuju za názor ;) každej den není posvícení ...

   Delete
 2. kdy chceš odjet z Londýna a kam máš namířeno? Držim palce =)

  ReplyDelete
  Replies
  1. děkuju =) na Vánoce letím domů a v Londýně zůstávám do konce března. Kam se chystám potom zveřejním později =)

   Delete
 3. Moni, miluju tvé články! Posledních pár týdnů jsem je hltala, co čas dovolil. Mám hrozně velkou radost, že jsi zažila v U.S tak šťastné a krásné období se svou Ohiovskou rodinkou! :)) Doufám, že se ti daří dobře a jsi happy!

  PS: vzkaz anonymovi se stupidním komentářem: dej si facku

  ReplyDelete