Friday, April 17, 2015

UK ROAD TRIPS (part 1)


Během jarních prázdnin si moje londýnská host rodina jela zalyžovat do Francie. A tak se přede mnou otevřela bezedná nabídka možných výletů. Letenky z Londýna po Evropě se dají najít za směšně nízké ceny, tudíž jsem se už viděla, jak pozoruji východ slunce v zamlžených Irských krajiných. Když mi ale při čištění mého drahoceného chrupu upadnul kus moudrého zubu, bylo mi jasné, že daleké mlžné krajiny budu muset vyměnit za zubařské křeslo doma na Moravě. Hurááá!
Nakonec jsem to naplánovala tak, že jsem si aspoň zajela autem na pár výletů po Anglii =)
Únor je většinou ve znamení hrozné zimy, ale v Anglii se už v tu dobu oteplovalo a pomalu začínalo jaro. Sesbírala jsem tedy pár českých au pairek, naplnila náš rodinný minivan pro sedm lidí a vyrazila na jih, směr Brighton.


Brighton, ležící na jižním pobřeží Anglie, patří mezi top dovolenkové destinace v UK a byl zvolen jako jedno z nejveselejších a nejvíc cool měst v UK. Díky rozsáhlé gay komunitě je také přezdíván "Hlavním gay městem Británie".
Většinu času v Brightonu jsme strávily procházením na pláži a blbnutím na překrásném molu.


plachetnice na obzoru

protože život je překrásný =)
Pokud člověk projíždí Brightonem, tak by si zaručeně neměl nechat ujít exotický Royal Pavilion, který sloužil jako letní palác pro krále Jiřího IV.únor v Anglii =)
jak vidíte, tak pavilion je oplocený což se mi vůbec nehodilo do kompozice mé fotky .. tohle selfie je foceno ze stromu, kam jsem vyšplhala pro lepší, "čistý" výhled =) (viz první foto paláce)

Kvůli nedostatku času (v zimě se holt smítvá strašně brzo) jsme bohužel musely zamítnout prohlídku uvnitř Pavilionu. Čekalo na nás totiž sedm sester. Nebo tedy park jménem Seven Sisters, lemovaný překrásnými křídovými útesy.

Cesta autem k Seven Sisters trvá zhruba 40 minut a je plná aaachh výhledů =)
věřte tomu nebo ne, ale odřídila jsem všechno bez problému =D 
cesta vede podél pobřeží =)

Co se týče parku samotného, podlomily se mě kolena, motýlci v žaludku ... však to znáte, láska na první pohled!všech sedm trpaslíků =)
útes jménem Beachy Head se tyčí do výšky 162 metrů a patří mezi notoricky známé místo pro sebevrahy
z té krásy kolem jsem padla na zem, doslova. A taky si roztrhla moje nejoblíbenější džíny :( 
Strávila jsem totiž spoustu času válením se po zemi ... já leším a fotím útesy, Lucka fotí mě jak fotím útesy a Magda fotí Lucku fotící mě =D 

Rozhodly jsme se zůstat a dát sluníčku dobrou noc právě odsud.


Po cestě zpět jsme se ještě v rychlosti zastavily v Brightonu, protože nám těch tisíc fotek mola nestačilo a potřebovaly jsme víc.


Do Brightonu se dá z Londýna dojet i vlakem/autobusem, a k útesům pak autobusem. Nicméně to sežere více času, a taky peněz. Jen tak pro zajímavost doplňuji, že na osobu nás cesta + parkovné vyšlo na nějakých £3.50  (bylo nás 7 lidí v diesel autě) =)

2 comments: