Monday, April 27, 2015

UK ROAD TRIPS (part two)


Dalko předaleko, za hranicemi přelidněného moderního Londýna, stále existují místa, kde se čas zastavil před dávnou dobou. Pojďte si společně se mnou zavzpomínat, jak chutná pravý anglický venkov ...

Vyrazily jsme brzo ráno, tentokrát směrem na západ. A kolem desáté už jsme se procházely probouzejícím se městečkem Gloucester, míříc k místní katedrále.


Před vstupem jsme si poklábosily s místním pánem, který nejenže znal název Česká Republika (místo Českolovensko), ale měl i okrajové znalosti o naší rodné krajině. To člověka potěší =)
Uvnitř katedrály jsme ztratily řeč a obdivovaly čarovnou architekturu ...





Katedrála je téměř tisíc let stará, a pokud se vám tyto koridory zdají povědomé, tak je to proto, že se zde natáčely scény z velice slavného, ehm filmu =) bludišťáka tomu, kdo ví, čem mluvím! 

V autě jsme pak jen v rychlosti sezobly nějaký ten oběd a vydaly se na cestu do venkovské oblasti jménem Cotswolds. Cotswolds je kopcovitá oblast plná typicky anglických kamenných vesniček. A taky spousty oveček.

Vesnička Lower Slaughter má možná ošklivé jméno (Dolní Jatka), ale o to malebněji vypadá na pohled.


pokuta za nezavřenou bránu je 2 Libry =)
u místního vintage obchůdku je tenhle veřejný čistič na špinavé boty! 

můžete si zde zakoupit třeba jeden z ovčích potrérů =D

 Ve vesničce jsme měly problém s parkováním. Cesty jsou zde totiž neuvěřitelně úzké, na některých místech není více prostoru než pro jedno auto. Nakonec jsem ale vyčarovala jedno místečko, a my se mohly vydat na obhlídku.






Když jsme místo opustily a pomalu se autem přesouvaly k našemu příštímu cíli, auto přede mnou z ničeho nic zpomalilo, a já jej následovala. Bohužel paní v autě za mnou, která se věnovala cigaretě a kdoví čemu dalšímu, nestihla zareagovat a dobrzdila o naše auto. Já v první moment myslela, že jsem špatně přeřadila a auto mi chcíplo a poskočilo. Nicméně vytřeštěné obličeje holek mě nějak osvětlily a já si uvědomila, co se stalo. Nebyla to velká rána a díky dobrému zadnímu nárazníku se autu ani nikomu se zúčastěných nic nestalo. 

Naši další zastávkou byla další venička s neméně zvláštním jménem Stow-on-the-Wold jejíž počátky sahají někdy do Doby Železné. U zdejšího kostelíka jsme našly vrata, které obrůstají dva krásné stromy.






Ten den byl zrovna Mezinárodní den palačinek, což jsme si to v žádném případě nemohly nechat ujít a nacpaly si bříška nutellovou palačinkou. Nebo dvěma =)



 Zatímco sluníčko pomalu putovalo dolů k obzoru, my mířily k naší poslední destinaci, okouzlující vesničce Bibury.

Tyto kamenné chaloupky jsou jedny z nejfotografovanějších chalup v zemi (viz fotka na začátku článku. Není divu, jsou to krasavice, které okouzlily nejednoho návštěvníka.






hmmm ... =D

tohle je prosím součástí stezky =D nevím, jak postarší osoby užívájí tuto část procházky


Cotswolds je nádherná oblast vzdálená pouze hodinku a půl od chaotického Londýna. Záleží samozřejmě, kam přesně se vydáte. A pokud je odpolední čaj a poklidná procházka anglickým venkovem to, po čem toužíte, Cotswolds je to pravé místo, kam se vydat =) 

5 comments:

 1. Krasny clanek a uplne nadherny fotky. Anglie je opravdu krasna zeme,ale me osobne na ni vadi jedna vec:Anglicani lol.Jsou vyjimky,ale vesmes ten narod nemam vubec rada. Iva

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuji =) Řekla bych, že Angličani se liší člověk od člověka, stejně jako každej jinej národ. Každopádně pár much bych na nich definitivně našla ;)

   Delete
 2. Anglie je nadherna, miluju tvoje clanky a fotky! Tesim se na dalsi :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mockrát děkujiii!! =) Další článek už je na cestě ;)

   Delete
 3. Překrásný fotky, zvlášť tak první... Ten film... HP? :)
  Hana

  ReplyDelete